Test Gezegeni - Test Çöz, Soru Çöz, Testleri Çöz, Soruları Çöz

959 test çözmeniz için, içinde 12862 soru ile sizleri bekliyor!

6.Sınıf – Din Kültürü- Temel Değerlerimiz – Test 1

6. sınıfta işlenen Din Kültürü dersinin Temel Değerlerimiz konusu ile ilgili hazırlanmış 15 soruluk testi çözebilirsiniz.

Soru #1: Aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır ?

Soru #2: Allah tarafından peygamberler aracılığıyla gönderilen emirler bütünü aşağıdakilerden hangisidir ?

Soru #3: İnsanlar, dinleri Allah’ın gönderdiği elçiler olan ……………. aracılığıyla öğrenmişlerdir. Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir ?

Soru #4: 1.Vatan ve millet sevgisi 2.Doğa ve hayvan sevgisi 3.Cuma günü ve kandil geceleri 4.Peygamber ve Ehl-i beyt sevgisi Verilenlerden hangisi bizleri birbirimize bağlayan değerlerden değildir ?

Soru #5: Vatanımızı korumak için Allah yolunda düşmanla savaşıp ölenlere şehit denir, hayatta kalanlara ise aşağıdakilerden hangisi denir ?

Soru #6: 1.Vatan sevgisi 2.Bağımsızlığa olan düşkünlük 3.Millet sevgisi Ülkemizde askerliğe verilen önem yukarıdakilerden hangileriyle ilişkilendirilir ?

Soru #7: Aynı vatan üzerinde yaşayan ve aralarında ortak bir dil, tarih kültür ve amaç birliği olan insan topluluğuna ne denir ?

Soru #8: Üzerine güneş doğan günlerin en hayırlısı …………. günüdür. Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir ?

Soru #9: ” Vatan sevgisi imandandır. ” Bu hadis-i benimseyen bir kişi aşağıdakilerden hangisini yapmaz ?

Soru #10: Yurdu ve milleti adına düşmanla savaşıp hayatını kaybedenlere aşağıdakilerden hangisi denir ?

Soru #11: 1.On rekattır 2.Müslümanların bayram günüdür 3.Farz bir namazdır Cuma namazı ile ilgili verilenlerden kaç tanesi doğrudur ?

Soru #12: Milletçe üzerinde yaşadığımız topraklara ne ad verilir ?

Soru #13: Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır ?

Soru #14: Ebu Hanife’nin bir diğer adı aşağıdakilerden hangisidir ?

Soru #15: Ebu Hanife ….. ilmini sistemleştiren, Maturidi ise tefsir ve özellikle…… alanında çalışmalar yapan ilim adamlarındandır. Ali Er-Rıza ….. imamdan biridir. Yukarıda verilen noktalı yerlere aşağıdakilerden verilenlerden hangileri gelmelidir ?

Devam Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Test Gezegeni - Test Çöz, Soru Çöz | Sitemap | Soru Cevap Test