Test Gezegeni - Test Çöz, Soru Çöz, Testleri Çöz, Soruları Çöz

974 test çözmeniz için, içinde 13026 soru ile sizleri bekliyor!

3.Sınıf – Türkçe – Olayların Oluş Sırası – Test 3

3. sınıfta işlenen Türkçe dersinin Olayların Oluş Sırası konusu ile ilgili hazırlanmış 10 soruluk testi çözebilirsiniz.

#1 1. Okula saat sekizde ulaşırım. 2. Sabah yedide kalkarım. 3. Elimi ve yüzümü yıkadıktan sonra kahvaltı yaparım. 4. Okul kıyafetlerimi giyer ve hemen servise binerim. Yukarıdaki cümleleri olayların oluş sırası aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmektedir ?

#2 1. Okul kurslarına başladım ve hafta sonu gidiyorum. 2. Derslerimde fazla başarılı değildim. 3. Babam daha fazla başarılı olmam için okul kursuna gönderdi. 4. Okul kursu derslerimde bana çok faydalı oldu. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#3 1. Sokakta yavru bir köpeğe rastladım. 2. Yeni sahiplendiğim köpeğimin adını ” Şeker ” koydum. 3. Babama onu eve getirmemiz konusunda ısrar ettim. 4. Babamla beraber onu eve getirdik ve ona isim verdik. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#4 1. Kütüphaneden öğretmenim istediği kitabı aldım. 2. Öğretmenim dersle alakalı kitabı almam için beni kütüphaneye yolladı. 3. Kitabı bulmak için biraz uğraştım. 4. Sonunda istediği kitabı ona getirdim. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#5 1. Yeni aldığım çantam ıslanmıştı. 2. Ama çok yağmur altında kaldım ve en önemlisi. 3. Aniden okula giderken yağmur bastırdı. 4. Sığınmak için bir kaç yer aradım. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#6 1. Ellerini ve yüzünü yıka sofraya otur. 2. Eve gider gitmez kıyafetlerimi çıkarırım. 3. Sofraya her oturuşumda annem uyarır. 4. Hemen annemin dediklerini yapar ve tekrar sofraya otururum. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#7 1. Sinemaya gitmeyi çok istiyordum. 2. Bana ev sevdiğim filmlerin birine bilet almış. 3. Sabah ilk işimiz filme gitmek oldu. 4. Annem bana doğum günümde sürpriz yaptı. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#8 1. Dolmuşta indikten sonra bir şey fark ettim. 2. Bugün okula babamla beraber gidecektik. 3. En sevdiğim kitabı dolmuşta unutmuştum. 4. Araba bozuldu ve ben dolmuşa binmek zorunda kaldım. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#9 1. Babamı evin karşısındaki ağacın gölgesinde bekledim. 2. Sabah erkenden babamla yürüyüşe gitmek için kalktık. 3. Hemen kıyafetlerimi hazırladım. 4. Su şişemi almayı unuttuğum için tekrar eve geri döndüm. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

#10 1. Son ders ödevimi almadığımın farkına varmıştım. 2. Günün son dersine kadar hiç bir sorun yoktu. 3. Sabah kalkar kalkmaz ilk işim çantamı hazırlamak odu. 4. Çantama o günün ders kitaplarını koydum ve okula gittim. Yukarıda verilen cümlelerin oluş sırası aşağıdakilerden hangisidir ?

Testi Bitir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Test Gezegeni - Test Çöz, Soru Çöz | Sitemap | Soru Cevap Test