Test Gezegeni - Test Çöz, Soru Çöz, Testleri Çöz, Soruları Çöz

974 test çözmeniz için, içinde 13026 soru ile sizleri bekliyor!

2.Sınıf – Türkçe – Okuduğunu Anlama – Test 1

2. sınıfta işlenen Türkçe dersinin Okuduğunu Anlama konusu ile ilgili hazırlanmış 10 soruluk testi çözebilirsiniz.

#1 . Kaplumbağa ⇒ Hızlı-Yavaş . Tavşan ⇒ Hızlı-Yavaş . Karınca ⇒ Hızlı-Yavaş Yukarıdaki hayvanların özelliklerini anlatırken sırasıyla hangileri gelmelidir ?

#2 Aşağıdakilerden hangisi sözlük sıralamasında 2.sırada yer alır ?

#3 Aşağıdaki kelimelerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır ?

#4 Serçe uçarken daha önce hiç görmedigi bir yere geldigini fark etti. Burası güzel bir deniz kenarıydı. Birden denizin üzerinde iki beyaz kus gördü. Birlikte yüksekten denize dogru iniyor, tekrar yükseliyorlardı. Hayran oldu güzelliklerine: -Arkadaslar martı olmalı, dedi. Serçenin hayran oldugu kus türü asagıdakilerden hangisidir ?

#5 Ne kadar cömertsiniz çocuklar, Ne kadar sevgili, Yasamayı sevdiginiz, Bakıslarınızdan belli. Yukarıdaki şiire göre çocukların yaşamayı sevdikleri nasıl anlaşılmaktadır ?

#6 Minik serçe güzeldi, hostu, çok tatlı ve cana yakındı. Ama kötü bir huyu vardı. Yalancının biriydi. Bu kötü huyu yüzünden bütün arkadaslarını kaybetmisti. Günlerden bir gün Minik serçe yuvasından havalandı. Uçtu uçtu, yükseklere çıktı. Yukarıdaki metne göre, minik serçenin bütün arkadaslarını kaybetmesinin sebebi nedir ?

#7 Seni candan özledim , Yollarını gözledim. “ Ne olur açıl! ” dedim, Benim güzel okulum Yukarıdaki dörtlükte, aşağıdakilerden hangisi yoktur ?

#8 ” Küçük bir köy çocugu görsem, hep çocuklugumu hatırlarım. Gözlerimin önünde yemyeşil köyüm canlanır. Evin arkasındaki yolları, köylü kızların çamasır yıkadıkları çesme meydanını görmüs olurum. ” Yazara çocukluğunu hatırlatan olay aşağıdakilerden hangisidir ?

#9 ” Kırmızı ” kelimesinin eş anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir ?

#10 Aşağıdakilerden hangisi ” cesur ” kelimesinin karşıt anlamlısıdır ?

Testi Bitir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Test Gezegeni - Test Çöz, Soru Çöz | Sitemap | Soru Cevap Test